ČeskyDeutschEnglish

Infocentrum Dubí - nabídka výletů, akcí a zajímavých míst  /  O projektu

Průvodce - město Dubí a okolíOblast

Kategorie

Určeno pro


Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

O projektu

Informace o projektu

 

Město Dubí – město lázeňství a porcelánu – centrum východního Krušnohoří

 

Projekt vychází z úzké spolupráce města Dubí a Destinační agentury Krušné hory o.p.s., do jejíž působnosti oblast Dubí a okolí spadá. Cíl projektu – poukázat na atraktivitu dubského regionu  - plně odpovídá i cílům destinační agentury. Tedy ukázat, že Krušnohoří je jednou z nejkrásnějších oblastí naší země, která je ideální pro trávení volného času a zajímavé dovolené.

 

Na koho projekt cílí?

   Především na rodiny s dětmi. Jak ukazují statistiky, právě rodiny s dětmi mají největší zájem o cestování po České republice. Na druhou stranu jsou i nejzajímavější z ekonomického hlediska pro navštěvované oblasti.

Druhou skupinou jsou aktivní důchodci. Bývají méně nároční na atraktivitu navštěvovaných míst než rodiny s dětmi, na druhou stranu je ale chtějí hlouběji prozkoumat a něco se dovědět. Důchodci tvoří celkem 22% populace a z nich pravidelných aktivních cestovatelů je 18%, v Praze 31%.

Třetí skupinu tvoří partneři nebo manželé do 35 let, bez dětí a s vyššími příjmy, kterých je v ČR necelá dvě procenta populace. Obecně jsou ale mladé bezdětné páry významná cílová skupina, protože mají velkou ochotu cestovat a při cestování využívat doprovodné služby a tím i utrácet. Tolerují i nižší kvalitu služeb a chtějí se především poznávat.

Konečně poslední skupinou, kterou projekt oslovuje, jsou manželé/partneři do 35 – 54 let bez dětí s vyšším příjmem. Je méně početná, než skupina předcházející, ovšem náročnější, ale na druhou stranu ochotnější za zážitky více utrácet.

 

Čeho chce projekt dosáhnout?

  • Zvýšení počtu návštěvníků Dubí
  • Prodloužení doby návštěvy
  • Opakovaná návštěva
  • Zvýšení frekvence návštěv
  • Využití doplňkových služeb – restaurační a ubytovací kapacity

 

Realizace - NOESIS