ČeskyDeutschEnglish

Infocentrum Dubí - nabídka výletů, akcí a zajímavých míst  /  Archiv akcí

Průvodce - město Dubí a okolíOblast

Kategorie

Určeno pro


Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Archiv akcí

Výstava Porcelánové reflexe 13. 6. - 13. 7. 2017

Město Dubí se rozhodlo do projektu mezinárodní putovní výstavy Porcelánové reflexe zapojit po strategickém připojení do nově založené Asociace českých keramických měst, která byla ustanovena v Kunštátě v srpnu 2016 a do níž se město Dubí zapojilo jako jedno ze zakladatelských měst.

Výstava figurek ze šústí 3. 4. - 13. 5. 2017

MKZ - MIC Dubí Vás srdečně zve do Domu porcelánu s modrou krví na jarní výstavu figurek z kukuřičného šústí. Výstava ukáže na 200 figurek. Vedle velikonoční tematiky, ukáže i nejrůznější lidová řemesla.

Setkání se spisovatelem: Vlastimil Vondruška

MKZ - Městské informační centrum ve spolupráci s Městskou knihovou Dubí Vás srdečně zve na setkání s Vlastimilem Vondruškou. Ve středu 3. května 2017 od 17:30 hodin v přednáškovém sále Domu porcelánu s modrou krví tento oblíbený spisovatel a historik pohovoří na téma "Oldřich z Chlumu, historický román a skutečnost".

Ladislav Zibura: Pěšky mezi buddhisty a komunisty

24letý excentrický poutník Ladislav Zibura (naši návštěvníci jej znají z projekce 40 dní pěšky do Jeruzaléma, která se konala v minulém roce) se loni na jaře vypravil do Himálaje, neprobádaných údolí čínských řek a zapadlých nepálských vesnic. Ať už ho zrovna zatýká policie, trpí vysokohorskou nemocí nebo zachraňuje lidský život, princ Ládík vším proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Příběh jeho 1500 kilometrů dlouhé pěší výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budete smát od začátku až do konce.

Filmové role Ivy Janžurové, výstava originálních kostýmů

Město Dubí Vás srdečně zve na výstavu originálních kostýmů z filmů Ivy Janžurové.

Výstava Eva Roučka, designérka a sochařka 11. 1. - 17. 2. 2017

Nový rok v Domě porcelánu s modrou krví v Dubí zahájíme výstavou výtvarnice a sochařky Evy Roučky, která již více jak dvě desetiletí patří k předním osobnostem evropské výtvarné scény. Ve středu 11. ledna 2017 v 17 hodin Vás srdečně zveme na vernisáž výstavy, která představí zásadní polohy autorčiny tvorby na její cestě od designu k volnému sochařskému dílu. Výstavu úvodním slovem otevře ředitelka Uměleckoprůmyslového muzea v Praze Helena Koenigsmarková.

Vánoční výstava 21. 11. 2016 - 2. 1. 2017

MKZ Dubí - Městské informační centrum ve spolupráci s Českým porcelánem, a.s. Vás srdečně zve na každoroční Vánoční výstavu v Domě porcelánu s modrou krví.

Výstava Horní města Krušných hor 25. 10. - 25. 11. 2016

MKZ Dubí - Městské informační centrum Vás srdečně zve do Domu porcelánu s modrou krví na výstavu Horní města Krušných hor. Vstup zdarma Tématem výstavy je představení české části Krušnohoří jako nominanta zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO v návaznosti na vydání stejnojmenné knihy.

Výstava Keep in Touch 22. 9. - 31. 10. 2016

Ve čtvrtek 22. září v 16 hodin zahájíme v Domě porcelánu s modrou krví další výstavu porcelánového designu. Pod názvem Keep in Touch se skrývá výstavní projekt navazující na tradici Mezinárodních studentských porcelánových sympozií, které se již od roku 2010 odehrávají v Realizačním centru ateliéru Design keramiky FUD UJEP v Dubí.

Přednáška o dubských stromech 19. 10. 2016

Ve středu 19. října od 17 hodin Vás srdečně zveme do Domu porcelánu s modrou krví na přednášku architektky pro krajinářskou tvorbu Ing. Ivany Větrovcové o stromech v Dubí.

| | | | |

Realizace - NOESIS