ČeskyDeutschEnglish

Infocentrum Dubí - nabídka výletů, akcí a zajímavých míst  /  Archiv akcí

Průvodce - město Dubí a okolíOblast

Kategorie

Určeno pro


Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Archiv akcí

Výstava Origami 2.3. - 31.8. 2020

Srdečně Vás zveme do Domu porcelánu s modrou krví na výstavu origami modelů. Výstavu pořádá MKZ – Městské informační centrum ve spolupráci s Českou origami společností.
Slovo origami označuje staré umění skládání papíru. Pochází z japonštiny, proto bývá toto umění považováno za původně japonské. Skládání papíru se ale rozvíjelo všude, kam se dostal papír, a dnes už je známé po celém světě. V minulém století začaly v různých zemích vznikat origami společnosti a Česko nezůstalo pozadu. Česká origami společnost vznikla v roce 2003 a v rámci své činnosti sdružuje nadšené origamisty a snaží se o šíření informací o tomto zajímavém umění. Kromě toho pořádá i výstavy, workshopy a mezinárodní setkání.
„Skládání papíru neboli origami, představuje významnou součást lidské kultury, od vynálezu papíru ve starověké Číně až po současnost, od mateřských školek po proslulé galerie. …“, říká jeden z členů České origami společnosti a zároveň vystavující Ondřej Cibulka a dodává: „Tato výstava origami si klade za cíl zobrazit příběhy poskládané z papíru, nechat origami promlouvat svým elegantním poetickým jazykem beze slov.“ Výstavu si můžete prohlédnout od 2. března do 9. května 2020. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Realizace - NOESIS