ČeskyDeutschEnglish

Infocentrum Dubí - nabídka výletů, akcí a zajímavých míst  /  Archiv akcí

Průvodce - město Dubí a okolíOblast

Kategorie

Určeno pro


Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Archiv akcí

Keep In Touch 2018 - výstava výsledků mezinárodního sympozia 20. 9. - 5. 11. 2018

KEEP IN TOUCH 2018 — INTERNATIONAL PORCELAIN SYMPOSIUM
PLEASE, LEAVE A MESSAGE….

Tři týdny trvající sympozium Keep In Touch vyvrcholí 20. 9. 2018 výstavou v Domě porcelánu s modrou krví.
Vernisáž 20. 9. 2018 / výstava 21. - 30. 10. 2018


Keep in Touch (K.I.T.) je mezinárodní porcelánové sympozium již tradičně organizované pro studenty z českých i zahraničních univerzit, designéry a umělce do 35 let. Pořadatelem je Fakulta umění a designu v Ústí nad Labem. Programově navazuje na tradici Mezinárodních studentských porcelánových sympozií a workshopů organizovaných od roku 2010 v Experimentálním keramickém centru v Dubí u Teplic. V průběhu let si sympozia získala mezinárodní renomé, mají dlouhodobou podporu města Dubí a společnosti Český porcelán Dubí a. s. Záštitu nad akcí má Uměleckoprůmyslové museum v Praze a partnerem je Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR.
Smyslem akce je vedle setkání laické a odborné veřejnosti, také snaha přispět k širšímu povědomí o oboru. Po vzoru “learn by doing” inspirovat mladší generaci, nabídnout jí prostor pro práci a probouzet zájem o řemeslo a materiál — porcelán.


TÉMA
Leitmotivem letošního ročníku je automatická odpověď hlasové schránky či záznamníku: „Please, leave a message...“ (prosím, zanechte vzkaz). Výzva, která očekává reakci. Co stojí za to říci? Jak zpracovává naše vědomí fakt, že nás v budoucnu někdo uslyší? Jak zhmotňujeme naše záměry? Co šíříme... ?
Odborná porota vybrala z přihlášených projektů ty nejzajímavější a to od 12 studentů z prestižních výtvarných vysokých škol z Japonska, Číny, Lotyšska, Německa a z České Republiky.

KEEP IN TOUCH 2018 / VYBRANÍ ÚČASTNÍCI
Ai Yi Lin (JAP)
Hiroki Iwase (JAP)
Xueying Yi (CHINA)
Chunan Liu (CHINA)
Fei Pan (CHINA)
Katrína Šatalova (LATVIA)
Marta Predele (LATVIA)
Carmen Dehning (DE)
David Síla (CZ)
Jana Skalová (CZ)
Sebastián Vlasák (CZ)
Kateřina Novotná, Daniela Nade (CZ)

 

PROGRAM MÁ TAKÉ EDUKAČNÍ ČÁST PRO VEŘEJNOST — WORKSHOP WEEKEND 2018
Od pátku 7. 9. do neděle 9. 9. 2018 se konají lektorské přednášky a ukázky řemesla a způsobu práce světových osobností z oblasti porcelánu a keramiky.

 

Foto: www.pavelmatousek.cz

Realizace - NOESIS