ČeskyDeutschEnglish

Infocentrum Dubí - nabídka výletů, akcí a zajímavých míst  /  Archiv akcí

Průvodce - město Dubí a okolíOblast

Kategorie

Určeno pro


Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Archiv akcí

Výstava výsledků 14. Mezinárodního hrnkového sympozia 2017

Město Dubí se dlouhodobě těší z úzké spolupráce s místní společností Český porcelán, a. s., protože, co už jiného si člověk představí, když se řekne Dubí, než tradiční cibulák? Z této spolupráce také před lety vzešla myšlenka Domu porcelánu s modrou krví, multifunkčního prostoru, kde najdete stálou expozici věnovanou nejen produkci dubské porcelánky, ale kde také pravidelně můžete navštěvovat krátkodobé výstavy a kulturní akce. Od 27. listopadu pro vás připravilo MKZ Dubí – Městské informační centrum další výstavu věnovanou originální porcelánové tvorbě. Tentokrát jsme ve spolupráci s Českým porcelánem, a. s. uspořádali výstavu výsledků 14. Mezinárodního hrnkového sympozia, které proběhlo letos od 12. do 22. června 2017 pod záštitou ředitelky Uměleckoprůmyslového musea v Praze PhDr. Heleny Koenigsmarkové.
Porcelánová sympozia pořádá Český porcelán, a. s. již od roku 1989, a to se zaměřením hned na dvě různé polohy tvůrčí práce s porcelánem, které se pravidelně co rok střídají: Na malbu kobaltem pod glazuru nebo na práci s tvarovými možnostmi materiálu, jejímž hlavním jmenovatelem se od počátku stal hrnek. Také letošní, již 14. Mezinárodní sympozium bylo věnováno tématu hrnku a novým možnostem jeho tvarového i dekoračního zpracování. Jako každý rok se do Dubí na tuto prestižní událost sjelo na dvacet domácích i zahraničních designérů a výtvarníků. Výsledek, jejich desetidenního snažení, na 160 variací hrnků, šálků a pohárků, si můžete nyní od 27. listopadu až do 4. ledna příštího roku prohlédnout v Domě porcelánu s modrou krví v Tovární ulici v Dubí. Výstavu doprovodí série fotografií designérky Nely Havlíčkové ze zákulisí průběhu sympozia. Těšíme se na Vaši návštěvu.


Seznam sympozistů:

Blanka Hovorková, Claudia Stölzel, Daniela Kosová, Mami Kato, Markéta Škopková, Miloslav Svoboda, Miroslav Oliva, Paula Bastiaansen, Seiko Wakasugi, Helena Hlušičková, Nela Havlíčková, Zdeňka Limbergová, Aneta Koutná, Marija Skoko, Michie Yamaguchi, Willy Van Bussel, Lise Zambelli, Lucie Tvrdíková, Markéta Nováková, Ivica Markovičová

Realizace - NOESIS