ČeskyDeutschEnglish

Infocentrum Dubí - nabídka výletů, akcí a zajímavých míst  /  Archiv akcí

Průvodce - město Dubí a okolíOblast

Kategorie

Určeno pro


Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Archiv akcí

Přednáška o dubských stromech 19. 10. 2016

Ve středu 19. října od 17 hodin Vás srdečně zveme do Domu porcelánu s modrou krví na přednášku architektky pro krajinářskou tvorbu Ing. Ivany Větrovcové o stromech v Dubí.
Stromy jsou nedílnou součástí domova od nepaměti. S rozvojem společnosti se mezi krásnými domy zachovalo jen málo starých a mohutných stromů. Někdy to byla náhoda, někdy to byla zásluha konkrétních lidí. V našem městě máme strom, který zachránila škola, strom vysazený občany města, máme tu památné stromy, stromy hrdiny, rostla tu „zpívající“ lípa. Většina těchto velikánů není jen majestátná a krásná. Maji listy, které vyrábějí kyslík, bez kterého není náš život možný. Také zlepšují klima na rozpálených ulicích, působí blahodárně na psychiku uspěchaných lidí současné doby. Dosadbou mladých stromů nahrazujeme ty staré, kterým se nechceme ve svých záměrech vyhnout. Jak to těm „mladíkům“ bude dlouho trvat, nežli dosáhnou majestátných rozměrů svých předchůdců a jaké úsilí nás to bude stát? Respekt ke starému stromu nás učí respektu k přírodě a jejím zákonitostem, kultivuje v nás výtvarné cítění a posiluje vztah k domovu.
Přednáška upozorní na hodnotu velkých stromů, na jejich krásu v proměnlivosti času a bude se také věnovat jednotlivým stromům v našem městě. Ve spolupráci s Ivanou Větrovcovou na příští rok připravujeme také interaktivní výstavní projekt na toto téma pro děti i dospělé, který bude vznikat ve spolupráci s místními základními školami. Těšíme se na Vaší návštěvu v Městském informačním centru Dubí.

Realizace - NOESIS