ČeskyDeutschEnglish

Infocentrum Dubí - nabídka výletů, akcí a zajímavých míst  /  Místa

Průvodce - město Dubí a okolíOblast

Kategorie

Určeno pro


Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

GPS:
50°43'29.53"N, 13°45'57.76"E

Bod zájmu: Sport, Příroda

Určeno pro: Rodina, Zdatný turista, Senior, Školní kolektiv

Jak: Autem, Na kole, Pěšky, Na běžkách

Praktické informace:

Web: www.scbournak.cz/

Email: info@scbournak.cz

Telefon: +420 417822727

Mapa města Dubí a okolí

Načítám mapu…

Krušnohorská magistrála

Krušnohorská magistrála

Krušnohorská magistrálaKrušnohorská magistrála

Úsek Krušnohorské magistrály v okolí Cínovce má na starosti Sport centrum Bouřňák, o. p. s., které zajišťuje úpravu celkem 60 kilometrů běžeckých tras od Nového Města přes Moldavu, Cínovec, Mikulov, Dubí až po Fojtovice a na Komáří vížku. Kromě samotné magistrály, která je v běžeckých mapách značená červeně, si můžete zaběhat také na desetikilometrovém zeleném lyžařském okruhu, pětikilometrovém modrém a na žlutě značených turistických trasách. Sport centrum Bouřňák je členem občanského sdružení Krušnohorská bílá stopa, které zajišťuje údržbu běžecké stopy na celé Krušnohorské magistrále.

Pokud se budete chtít vydat trochu dál, zkuste překročit hranice. Jednoznačným sportovním centrem východní části Erzgebirge (saské části Krušných hor) je městečko Altenberg. Vedle krátké sjezdovky a bobové dráhy tu na vás čekají hlavně desítky kilometrů takzvaných „loipen“ neboli upravovaných běžkařských stop. Ty jsou sice dobře značené, s rozcestníky a leckde i mapou téměř na každé křižovatce, přesto je dobré si plánek tras trochu nastudovat předem. Běžeckých okruhů tady mají pět (značené jsou L1 až L5) a dalších běžeckých tras je devět (S1 až S9).

A jak se tam dostanete? Na Cínovec dojedete autem po hlavní silnici z Teplic. Milovníci vlaků mohou zvolit atraktivní horskou železnici, vedoucí z Mostu přes Hrob a Dubí až do Moldavy. V tom případě se vydejte na Cínovec od železniční zastávky Mikulov – Nové Město.

Realizace - NOESIS