ČeskyDeutschEnglish

Infocentrum Dubí - nabídka výletů, akcí a zajímavých míst  /  Služby

Průvodce - město Dubí a okolíOblast

Kategorie

Určeno pro


Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

GPS:
50°41'2.22"N, 13°47'12.46"E

Bod zájmu: Turistické

Určeno pro: Rodina, Zdatný turista, Senior, Vozíčkář, Školní kolektiv

Jak: Autem, Na kole, Pěšky, Na inline bruslích, Na vozíku

Praktické informace:
Vhodné pro školy.
Skupiny je třeba objednat s časovým předstihem v Městském informačním centru.

Web: www.infocentrum-dubi.cz

Email: info@infocentrum-dubi.cz

Telefon: +420 774 028 998; +420 774 860 544

Soubory ke stažení

Mapa města Dubí a okolí

Načítám mapu…

Komentovaná prohlídka kostela Neposkvrněného početí Panny Marie

Komentovaná prohlídka kostela Neposkvrněného početí Panny Marie

Komentovaná prohlídka kostela Neposkvrněného početí Panny MarieKomentovaná prohlídka kostela Neposkvrněného početí Panny MarieKomentovaná prohlídka kostela Neposkvrněného početí Panny MarieKomentovaná prohlídka kostela Neposkvrněného početí Panny MarieKomentovaná prohlídka kostela Neposkvrněného početí Panny MarieKomentovaná prohlídka kostela Neposkvrněného početí Panny MarieKomentovaná prohlídka kostela Neposkvrněného početí Panny MarieKomentovaná prohlídka kostela Neposkvrněného početí Panny Marie

Od září 2014 je kostel nově zpřístupněn zájemcům a skupinám, kteří si jej mohou prohlédnout při bezplatné komentované prohlídce s průvodcem.

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Dubí patří v Čechách a ve střední Evropě vůbec mezi architektonicky ojedinělé památky. Za unikátní jej lze považovat proto, že vzorem pro jeho výstavbu byl kostel Santa Maria dell‘Orto v Benátkách. Zároveň se ve výzdobě kostela uplatnily originální stavební prvky italské gotiky dovezené z benátského ostrova Torcello, které pro výstavbu dubského kostela získal jeho zakladatel a donátor hrabě Carlos Clary-Aldringen. Komentovaná prohlídka vás provede architekturou a historií výstavby kostela, součástí exkurze je také návštěva rodové krypty Clary-Aldringenů. 

 

  • Prohlídka kostela je určená pro skupiny od 10 osob a více a není zpoplatněna.

 

  • Doprovodný komentář k prohlídce je možné přizpůsobit všem věkovým skupinám, proto doporučujeme návštěvu kostela také jako vhodný doplněk výuky pro školní skupiny.

 

  • Skupiny je třeba objednat s časovým předstihem v Městském informačním centru nebo telefonicky na číslech 774 860 544; 774 028 998; 775 889 400

 

Realizace - NOESIS